zavřít

Pokročilé vyhledávání 

Aktuální výběr

Oblast
Sezóna
Productline

Zrušit

Jarní slavnost cibulovin Šumperk - 29.04.2019

Jarní slavnost cibulovin – den první

Máme za sebou další skvělou akci, kde se setkávání odborníků stává tradicí. Jarní slavnost cibulovin letos odstartovala 29. dubna 2019 v Šumperku. Jedno ze severomoravských center má přes 26 000 obyvatel a nacházíme zde poměrně rozmanitou veřejnou zeleň, o kterou se stará organizace zřízená městem.  Akci připravila firma Verver Export se svými partnery – firmami Floravil, Terracotem CZ a se zkušenostmi strojního sázení se letos podělil slovenský partner pan Vladimír Oravec.

Na ukázkových plochách se zjevně potvrdila teorie o správných rostlinách na správném místě. Šumperk má některé limity stanoveny také s ohledem na městskou památkovou rezervaci. Mnoho směsí se zde vysazovalo ručně. Mechanizovanou výsadbu využili na dlouhých pásech v parku a také ve středovém pásu rušné hlavní komunikace. Na velkém kruhovém objezdu roste směs Tram Vivas Sandra, smíšený trvalkový záhon, kde právě krásně kvetly tulipány. Prohlídku cibulovin doplnila v terénu ukázka strojního sázení lilií, výsadbový stroj po dílčí adaptaci umožňuje vysadit i tyto náročnější cibuloviny, které nemají tak kompaktní cibule, jako jiné jarní druhy. Holandský koncept umožnil vytvoření zajímavých kvetoucích ploch různé velikosti, které budou krášlit město po více let.

Paní Miek Stap z firmy Verver Export doplnila prohlídku v terénu ještě prezentací v sále, kde představila použité směsi i nové odrůdy z katalogů na průřezu sezonou. Seminářovou část rozšířili ještě partneři – firmy Floravil, Terracottem CZ, závlahy Irimon a prezentace firmy MiVal.

Všichni účastníci načerpali nové poznatky, mohli srovnat možnosti ručního a strojního sázení a také měli prostor ke sdílení vlastních zkušeností. Městu patří dík za dlouhodobou spolupráci, péči o veřejný prostor a inspirace občanům. Účastníkům děkujeme, že neváhali vyjet za poznáním a těšíme se na spolupráci v dalších městech.