zavřít

Pokročilé vyhledávání 

Aktuální výběr

Oblast
Sezóna
Productline

Zrušit

Jarní slavnosti cibulovin Rousínově - 30.04.2019

Jarní slavnosti cibulovin – den druhý

Prezentace cibulovin a kvetoucích směsí firmy Verver Export pokračovala 30. dubna 2019 v Rousínově.  Město, které má přes 5 500 obyvatel přináší skvělou inspiraci v péči o rozkvetlé plochy menším sídlům. Také zde o veřejnou zeleň pečuje organizace zřizovaná městem. 

Pečlivě sestavený technický den připravila firma Verver Export se svými partnery – firmami Floravil, Terracotem CZ  a slovenským zástupcem Vladimírem Oravcem.

Různorodé směsi cibulovin zahradníci pečlivě předem vybírali a složení odpovídalo frekvenci aktivit v okolí a péči, kterou lze vynakládat na dané místo.  Obyvatelé oceňují, že mohou na stejném místě pozorovat proměnu v průběhu sezony a navíc, rozkvetlé záhony ani příští rok nezmizí.

Účastníci si mohli prohlédnout paletu tradičních velkokvětých tulipánů a narcisů podbarvených modřenci, ale nescházely ani bohaté směsi botanických tulipánů a drobných cibulovin. Určitě všem patriotům lahodí představení konkrétní směsi pro daný prostor – v Rousínově je to cibulová Tricolora doprovázející novou lípu republiky. Navzdory dešťovým přeháňkám pan Vladimír Oravec zvládl ukázku strojního sázení lilií do záhonu.  Sázecí stroj, který se dříve vozil z Německa, je nyní trvale k dispozici v Trenčíně, významně se tak sníží cena zakázky.

Stěžejním průvodcem v terénu i hlavním přenášejícím byla paní Miek Stap. Program doplnila vystoupení firem Floravil, Terracottem CZ, závlahy Irimon a prezentace firmy MiVal. Stručnou charakteristika místa přednesl v úvodu pan starosta Ing. Jiří Lukášek. Přátelská atmosféra ještě podtrhla příjemnou akci a diskusi mezi účastníky.

Jednoznačně v našich městech v poslední době cibulovin přibývá a veřejnost tuto změnu vítá. Po jarních cibulovinách určitě bude čas rozšířit i sortiment lilií a dalších letních a podzimních cibulovin. Společně s trvalkami a kvetoucími směsmi probarví a pozvednou naší veřejnou zeleně. Přejeme si více hezkých míst a spokojené spolupracovníky.