zavřít

Pokročilé vyhledávání 

Aktuální výběr

Oblast
Sezóna
Productline

Zrušit

Mechanizované sázení

Bez ohledu na způsob sázení, který si vyberete, technika strojového sázení zůstává stejná: stroj nazvedne drn, cibule jsou nasypány pod drn a drn je opět vrácen za strojem na své místo. Opravdu velmi jednoduché ...


Stroj však musí být nastaven s extrémní přesností. Toto nastavení určí počet cibulí vysazených za metr čtvereční a hloubku výsadby. A každá směs květinových cibulí potřebuje své vlastní nastavení! A pak je tu samozřejmě také typ půdy, který je klíčovým faktorem úspěchu či neúspěchu mechanizované výsadby!


Zmíníme zde několik aspektů této techniky, které mohou být důležité pro plánování a úspěch vašich sadebních projektů.


1. Plánování

Pro plánování a kalkulaci vašeho projektu výsadby je nutno vzít v úvahu několik faktorů:

- místo výsadby (myslete na kořeny stromů, plánování jarní seče a na typ půdy)

- typ výsadby (lineární nebo rozvolněný)

- požadovaný efekt (zahradnický nebo přírodní)

- výběr směsi květinových cibulí (pozor na specifické charakteristiky uvedené u každé směsi)

 

2. Volba stroje

Můžete si vybrat mezi třemi typy našich strojů. Jsou vhodné pro všechny směsi z našeho katalogu.

- Stroj 100 cm: sází cibule v pruzích širokých 1 m. Je vhodný pro květinové pásy podél silnic a v parcích, nebo pro osázení větší plochy.

- Stroj 50 cm: sází cibule v pruzích širokých 50 cm. Je vhodný pro květinové pásy, kde je pracovní šířka v trávníku menší než 1 metr. Nebo, chcete-li dosáhnout dlouhé květinové pásy, ale máte menší rozpočet.

- City Planter: sází cibule v pruzích širokých 50 cm. Je vhodný pro místa, kde chcete sázet od sloupu ke sloupu, od lavičky k lavičce, od odpadkového koše k odpadkovému koši. Jednoduše lze říci, že stroj sází cibule hned u svých kol a v těsné blízkosti objektů. Vaše výsadba pak navodí iluzi květinového pásu bez přerušení!

 

3. Příprava & Výsadba

Předtím, než začne samotná výsadba, je třeba dbát na některé důležité detaily:

- vymezte místo výsadby.

- v případě suchého počasí zalijte důkladně pozemek týden před plánovanou výsadbou.

- posekejte trávník co možná nejvíce nakrátko.

- určete alespoň 1 osobu k naší dispozici, aby doprovázela náš tým a pomohla doplňovat cibule do zásobníku stroje. Cibule Vám budou dodány s předstihem.

- za normálních podmínek stroj po výsadbě dokonale upraví trávník na své místo. V náročnějších podmínkách (odolné kořeny, silný déšť) je možné, že budete muset obnovit část zatravněné plochy.

 

4. Sečení a hnojení

Když květiny dokončí na jaře svou etapu kvetení, je nutno dodržet dva důležité body:

- Informujte svůj tým pro sečení, že může sekat pouze tehdy, když listy cibulovin budou zcela žluté. Je to ten okamžik, kdy se pod zemí zastavuje proces zrání cibulí pro nadcházející sezónu. Obvykle k tomu dochází asi šest až osm týdnů po odkvětu.

- Během prvního roku rozhodně není nutné hnojit, ale pokud to chcete udělat, nejlepší čas je při vyrůstání prvních listů. To znamená, že přidáváte další přísun živin během růstu nových cibulí pod zemí. Můžete použít organické nebo chemické hnojivo (obsah dusíku by neměl být příliš vysoký).

 


 

Máte dotaz? Kontaktujte Verver Export.
Napište nám Verver Export
*