zavřít

Pokročilé vyhledávání 

Aktuální výběr

Oblast
Sezóna
Productline

Zrušit

“Květinová Romantika” v Keukenhofu

“Květinová Romantika” v Keukenhofu

První cibule pro letošní květinovou mozaiku s názvem "Květinová Romantika" vysázeli keukenhofští zahradníci už začátkem října. Tento termín odstartoval výsadbu sedmi milionů květinových cibulí pro každoroční originální potěšení návštěvníků parku.

 

V roce 2018 se květinová výstava v Keukenhofu koná pod značkou Květinová Romantika. Romantika a květiny jsou neoddělitelně spojeny. Historický park byl vytvořen uprostřed romantismu (1857) jako okrasná zahrada pro hrad Keukenhof. Ve velmi harmonické zahradě, která obklopuje rybníček, s krásnými průhledy mezi staletými buky, se od roku 1950 pravidelně každý podzim sází miliony květinových cibulí. Mnoho generací zde sdílí své krásné jarní chvíle.

Letos park Keukenhof opět představí s péčí sestavenou mozaiku, skládající se z 50.000 květinových cibulí. Mozaika byla sázena ve dvou fázích, aby během jara postupně rozkvétala. Je rozložena na ploše 250 m2. Použili jsme 50 000 květinových cibulí: tulipány, modřence a krokusy.

V roce 2018 bude Keukenhof otevřen od 22. března do 13. května včetně. Nezapomeňte navštívit Verver Export Garden (číslo 84); inspirace je zaručena!

Zdroj : www.keukenhof.nl