zavřít

Pokročilé vyhledávání 

Aktuální výběr

Oblast
Sezóna
Productline

Zrušit

City Tree, čistící stěna z mechu

Cistící stěna z mechu

Městské znečištění (ovzduší) je problémem, se kterým bojuje mnoho měst na celém světě. Do měst proudí stále více lidí, provoz se zvyšuje, což má za následek zhoršující se kvalitu ovzduší.

Tento nápad chce nevyužité plochy vrátit přechodně zpět přírodě a tím zvýšit podíl zeleně ve městě i v jeho okolí. A tím zlepšit i kvalitu vzduchu ve městě.

Jak funguje City Tree?

Design (vysoký 4 metry, široký 3 metry a hloubka je 1 metr) funguje jako inteligentní biologický filtr a obsahuje dokonce krásnou lavici, na které lze sedět. Stěna je zcela seberregulační. Desky se solárními články zajišťují elektrický proud a vodu, které City Tree zachycuje, se pomocí zavlažovacích kanálů rozděluje nad mech.

Název City Tree není vlastně úplně dobře zvolený, protože se nejedná o žádné stromy, ale o hustě na sebe poskládané druhy mechů. Tyto mechy odebírají ze vzduchu oxid uhličitý (CO2) a přetváří ho na čistý kyslík. Vynálezce – německá startupová společnost Green City Solutions – tvrdí, že jedna jediná stěna vyfiltruje ze vzduchu tolik nečistot jako 275 stromů. To je viditelné v okolí 50 metrů kolem stěny.

Amsterdam plánuje osm City Trees

V roce 2018 spustí městská správa Amsterdamu pokus s osmi City Trees v rámci „Knowledge Mile Park“, společné iniciativy obyvatel, firem, vědců, studentů a městské správy, aby se použitím ekologických a trvale udržitelných opatření zlepšila mimo jiné kvalita vzduchu.

Zdroj: https://platform.groenkapitaal.nl