zavřít

Pokročilé vyhledávání 

Aktuální výběr

Oblast
Sezóna
Productline

Zrušit

Vzdělávací a pokusná instituce zemědělské

Zajímavé výsledky

Vzdělávací a pokusná instituce zemědělské a zahradnické práce Erfuhrt (paní Cornelia Pacalaj) zkoumá výsledky pěstování různých směsí z květinových semen a cibulovin v travnatých plochách. Na těchto testech se podílela i společnost Verver Export - je pro nás důležité, že již na začátku sezóny kvetoucí rostliny dodávají potravu pro hmyz, pro což jsou cibuloviny téměř ideální. Zajímají-li Vás detaily prvních výsledků testů navštivte naše webové stránky.

Vzdělávací a pokusná instituce zemědělské a zahradnické práce Erfurt provádí dvojnásobný test. Testují se různé směsi cibulovin pro květinové louky od více dodavatelů a test se provádí na záhonech s papírem a různými substráty a na běžně připraveném záhonu. Přestože technická analýza ukazuje, že papír se substrátem na začátku vykazuje rychlejší a vyšší míru klíčivosti, během fáze růstu a během kvetení se ukázalo, že bez papíru a substrátu více druhů kvete již dříve.

 

Druhá fáze 

Ve druhé fázi byl pokus rozšířen i na sázení květinových cibulovin na trávníky. I když se kritici obávali, že to bude mít příliš velký vliv na vytváření kořínku květinových trávníků, v praxi se neprokázaly žádné škodlivé následky. Květinové louky z cibulovin kvetly bohatěji a od poloviny května byly nahrazeny květinovými trávníky ze semen. V pokusech s květinovými cibulemi byly zahrnuty i směsi semen pro víceleté květinové trávníky společnosti Verver Export pro srovnání s již vysetými koncepty.

Shrnutí výsledků na podzim 2019

-      Kombinace z jarních květinových cibulovin a víceletých květinových semen.
-      Doporučuje se a prodlužuje atraktivitu pro lidi i zvířata.
-      Velké plochy se dobře hodí pro strojové sázení květinových cibulí.
-      Strojové sázení květinových cibulí nemá žádné negativní následky pro stávající květinové trávníky (semena), ale naopak je ovlivňuje spíše pozitivně.
-      Letní sečení s následným zavlažováním podporuje druhý cyklus kvetení květinových trávníků.
-      Použití motorové sekačky místo žacího stroje je vhodnější pro hmyz.
-      Vzhledem ke kvetení krokusů by se mělo sekat především v zimě nebo na konci zimy místo na podzim.

O výsledcích testů paní Cornelie Pacalaj z LVG Erfurt Vás budeme dále informovat.