zavřít

Pokročilé vyhledávání 

Aktuální výběr

Oblast
Sezóna
Productline

Zrušit

Maximální výsledky při minimálních nárocích na péči!

Na konci léta zajistí barvu jiřiny

Jiřina je jednou z mých nejoblíbenějších květin mezi cibulovými a hlízovitými rostlinami.  Nikdy nepřestanu obdivovat nejrůznější formy a barvy.  Jiřiny jsou v podstatě nenáročné na péči, ale kvetou až do prvních ranních mrazíků a vytváří nádherně kvetoucí záhonky.

Odstraňte odkvetlé květy

Koncem června začínají rozkvétat všechny jiřiny. Vyšší teploty během letních měsíců jiřinám neškodí. Samozřejmě potřebují při dlouhodobějším suchu také vodu; nejdůležitější ale je, že ihned po zalití je třeba odstranit všechny odkvetlé květy.

Někdy je obtížné rozeznat rozdíl mezi novým poupětem a poupětem, které zůstane poté, co odpadnou všechny květní lístky. Pomoci může trik s odstraněním květů před tím, než opadají květní lístky, ale když jsou již hnědé a zvadlé. Tímto postupem lze pověřit péčí každého z Vašeho týmu.

Jakmile se odstraní staré, odkvetlé květy, nemusí již rostlina ztrácet energii procesem usychání, ale může ji využívat k vývoji nových květů.

Hnojit?

Jiřiny v hodně hnojené půdě vytváří mnoho listů, ale jen málo květů. Z tohoto důvodu není třeba tuto skupinu rostlin dodatečně přihnojovat. Důležité je zajistit, že půda má dostatečný obsah tekutin. Na druhou stranu ale nadbytek vody ovlivňuje růst, takže zalévejte s rozmyslem!

Plus pro hmyz

Sdílíte moje nadšení jiřinami? V tom případě byste měli při volbě druhů myslet i na hmyz. Jiřiny s jednoduchými květy a otevřeným srdcem květu jsou právě v létě resp. na konci léta, kdy se už přirozená nabídka pomalu snižuje, perfektním zdrojem potravy pro hmyz.

Nádherně barevný a bohatě kvetoucí pozdrav léta.