zavřít

Pokročilé vyhledávání 

Aktuální výběr

Oblast
Sezóna
Productline

Zrušit

Strojová výsadba: technika

Strojová výsadba: Akční plán

Strojová výsadba cibulovin je možná pod trávník a/nebo do půdy bez porostu. Tento stroj travnatou plochu rozřízne a následně ji nadzvedne. Cibulky zapadnou prostřednictvím dávkovače pod trávník. Poté se drny trávníku opět řádně položí zpět a přitlačí.

Nastavení stroje určuje, kolik cibulek bude zasazeno na čtvereční metr a jak hluboko. Každá směs cibulek má své vlastní nastavení. Rozhodujícím faktorem pro to, zda se strojová sadba podaří, či nikoli, je samozřejmě také druh zeminy. Naši zkušení sazeči a poradci se svými odbornými znalostmi a zkušenostmi postarají o co možná nejlepší výsledek.

   

Váš projekt plantáže

A. Stanoviště a plánování

Pro plánování a výpočet vašeho projektu výsadby je důležitých několik faktorů:

-          místo výsadby (např. kořeny stromů, schéma sečení na jaře a typ půdy)
-          styl výsadby (pásy nebo plocha)
-          dojem (přirozený nebo styl květinového pole)
-          výběr směsi cibulovin (dávejte pozor na specifické znaky, jež jsou pro každou směs uvedeny)

B. Volba stroje

Vývoj strojů u společnosti Verver Export se nezastavil. Pro různé produkty nebo použití byly vyvinuty nové stroje*. V tomto katalogu je u každé směsi cibulovin uvedeno, který stroj lze použít.

- Sázecí stroj 100 cm: Sází cibulky v šíři jednoho metru. Vhodný pro pásy v krajnicích a parcích nebo pro vysázení ploch.

- Sázecí stroj 50 cm: Sází cibulky v šíři půl metru. Vhodný pro krajnice, kde je pracovní šířka užší než jeden metr. Nebo pokud chcete vytvořit dlouhé pásy, ale máte nižší rozpočet.

- City Planter: Sází cibulky v šíři 50 cm. U tohoto stroje se dávkovač nachází vedle stroje. Vhodný pro stanoviště, na kterých chcete vysazovat od stromu ke stromu, od sloupu ke sloupu nebo od lavičky k lavičce.

- Svahový sazeč: Tento stroj umí sázet na nakloněných plochách s maximálním úhlem sklonu 30 až 35 stupňů. Je vybaven pásovými řetězy a dodatečným dávkovačem pro rovnoměrný výsledek sázení.

- Rotační sazeč: Tento stroj sází v šíři jednoho metru a v jednom pracovním kroku dokáže frézovat, sázet a válcovat. Je obzvláště vhodný pro méně těžké druhy zeminy. Používá se pro cibuloviny kvetoucí na jaře a v létě.

- Sazeč jiřin: Dvojitý City Planter, přičemž hlízy jsou ve 2 řadách ručně vhazovány do trychtýře a následně sázeny. Za strojem nevisí žádný válec ani žádné podobné egalizační zařízení, neboť zemina musí zůstat kyprá. Pod trávník není možno sázet, zemina musí být nejprve vyfrézována.

*Pozor: Ne všechny stroje jsou k dispozici na všech odbytištích společnosti Verver Export nebo je nelze použít z důvodů půdní bonity.

[beetje schematisch opmaken zodat duidelijk is hoe de machines er uit zien – wat ze kunnen in één schema + evt voor iedere machine een eigen symbool?]

C. Příprava a výsadba

Při vlastním sázení postupujte následovně:

-          Označte místo výsadby.
-          Místa výsadby je nutné při silném suchu jeden týden předem dobře zalévat.
-          Trávník posekejte na co nejkratší výšku.
-          Vyčleňte minimálně 1 osobu z vašeho města pro převzetí cibulek a doprovod sázecí skupiny na stanovišti. Cibulky vám budou doručeny předem.
-          Stroj uvede trávník za dobrých podmínek opět do původního stavu. Při nepříznivých podmínkách (silná travnatá plocha, mnoho deště) se může stát, že vám vyvstanou ještě nějaké dodělávací práce spojené s uvedením trávníku do původního stavu. 

D. Péče

V plánu péče pro strojově vysázené cibuloviny jsou důležité dvě věci:

- Sečení: Informujte své pracovníky technických služeb, že se smí sekat až tehdy, když listy cibulovin zežloutnou.
- Hnojení: Pro získání bujných květů přihnojujte přednostně organickými hnojivy s nižším obsahem dusíku a vyšším obsahem draslíku. Hnojivo aplikujte na trávník, jakmile začnou rašit první cibuloviny.

Poradci společnosti Verver Export vám při vašem výběru rádi poradí.