zavřít

Pokročilé vyhledávání 

Aktuální výběr

Oblast
Sezóna
Productline

Zrušit

Dočasná zeleň ve vašem městě

Dočasné zkrášlení městského prostředí

Velmi vysoké procento obyvatel žije ve větších i menších městech a tento trend má rostoucí tendenci. Kvalita života v těchto městských oblastech je do značné míry závislá na dostupnosti a kvalitě zeleně. Zelené plochy jsou důležitým faktorem trvale udržitelného rozvoje měst a obcí.

Společnost Verver Export je proto pravidelně oslovována, aby při příležitosti určité události nebo určitého výročí zajistila dočasné zkrášlení městského prostředí. My tak samozřejmě rádi činíme, a to s využitím květinových cibulek! Vytváříme kreativní zeleň na malých plochách. Zkrášlit ulice, náměstí, parky a zahrady barevnými, dlouho kvetoucími květinami je možné různými způsoby.

  

Jarní kvetoucí cibuloviny v květináčích

Vytvořte si ve vašem městě během chvilky dočasnou zeleň s využitím předpěstovaných cibulovin. Narcisy, tulipány, hyacinty, hroznové hyacinty a mnoho dalších drobných cibulovin si u nás můžete objednat v květináčích o průměru 9 až 27 cm.

Při včasném objednání je společnost Verver Export schopna dodat cibuloviny v květináčích v různých stádiích. Sami se rozhodnete, ve kterém stádiu chcete rostliny obdržet. Čím dříve budou rostliny dodány, tím déle se můžete těšit z jejich růstu a kvetení. Pro akce, během kterých by kvetení mělo dosáhnout svého vrcholu v určitý den/týden, je možné objednat květináče s vyvinutějšími rostlinami. 

Předpěstované letní kvetoucí rostliny

Společnost Verver Export nabízí jedinečný sortiment letních kvetoucích cibulovin v květináčích. Tyto rostliny byly předpěstovány ve studeném skleníku a byly již poprvé zaštípnuty. Obdržíte tak silné rostliny se spoustou květů. Ihned po ledových mužích vám dodáme květináče s přibližně 30 cm vysokými zelenými rostlinami. To znamená, že váš květinový záhon nebo květináč bude ihned dobře zaplněn. První květy a v případě jiřinek i první poupata se objeví během několika týdnů. Kombinací předpěstovaných cibulovin letních květin s jednoletými rostlinami, které zejména na začátku léta propůjčují vysokou barevnost, docílíte příjemné rovnováhy a budete mít spoustu květů od začátku léta až do prvních mrazíků.

Pop-up park

Nebo můžete vytvořit pop-up park. Jedná se o dočasný park, s nímž za nízké náklady vyzdobíte dlážděné náměstí nebo okamžitě přeměníte pozemek po demolici budovy v moře květin. Pop-up park vzniká rychle a působí preventivně proti vandalismu právě na takových místech.

Limitujícím faktorem úspěšné výsadby bývá příliš často vynaložený čas. Ti, kdo nechtějí trávit dost času péčí nebo vynakládat nemalé peníze na profesionální podporu, hledají jiná řešení. Jedním z nich může být přání esteticky funkčních koncepcí výsadby, které vyžadují pouze minimální péči. Aspekt co nejnižší náročnosti péče zaujímá prvořadou pozici. 

Představená myšlenka výsadby pop-up parku sleduje cíl spojit maximální užitek s minimální náročností péče.

Zahrada pro sběr tulipánů

Dovolte svým spoluobčanům nebo členům své komunity vybrat si a odnést si domů své oblíbené tulipány v libovolné barvě. Vytvořte si s našimi předpěstovanými tulipány zahradu pro sběr! Podívejte se na video o zahradě pro sběr ve švédském Haninge, která nám byla nabídnuta během akce Jaro 2018. Místo před veřejnou knihovnou v centru Haninge se během chvíle proměnilo v zahradu pro sběr. Mnoho spokojených obyvatel se tak vrací domů s vlastnoručně natrhanými kyticemi. Podívejte se na video zde.